Jaro přineslo ochlazení. Meteorologové čekají v březnu další mrazivé noci

ČTK Domácí ČTK, Domácí
21. 3. 2020 14:51
Astronomické jaro přineslo do Česka citelné ochlazení, někde i sníh. Výrazně podprůměrné teploty vydrží podle předpovědi meteorologů také začátkem příštího týdne. Přes noc bude mrznout a přes den rtuť teploměru vystoupí jen zhruba čtyři stupně nad nulu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Ve druhé polovině týdne se podle předpovědi informačního webu www.infomet.cz mírně oteplí a teploty se budou pohybovat kolem deseti stupňů. Celkově bude období od 23. března do 19. dubna teplotně průměrné, až podprůměrné, uvedli dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí. Množství srážek nevybočí z průměrných hodnot typických pro toto období roku.

Relativně nejteplejší by měl být poslední týden období, tedy od 13. do 19. dubna, kdy by se nejvyšší denní teploty měly v průměru pohybovat kolem 13 stupňů.

Příští týden je třeba počítat s nočními mrazy. Noční teploty začnou od neděle klesat zhruba k minus šesti stupňům. "Při uklidnění větru a malé oblačnosti až k minus deseti stupňům, což jistě nepotěší zejména zahrádkáře. Není vůbec vyloučeno, že v horských mrazových kotlinách noční teploty za optimálních podmínek klesnou i pod minus 20 stupňů. Můžeme tak naměřit nejnižší teplotu během celé zimní sezony," uvedli meteorologové na informačním webu www.infomet.cz.

Ve vyšších polohách přes noc nasněžilo, i přes dobré podmínky je ale jarní lyžování nejen na českých horách letos nemožné. Kvůli nákaze koronaviru jsou od minulého víkendu uzavřené všechny lyžařské areály v zemi. Neupravují se ani běžecké tratě a uzavřena je na horách i většina velkých parkovišť.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy