reklama
 
 

Jarní teploty a slunce vystřídá zamračený víkend s deštěm a mlhou. Na horách bude sněžit

AKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2017
Do pátku vydrží v Česku jasná slunečná obloha, o víkendu se ale zatáhne a i teploty mírně klesnou. Přes den se však už pod bod mrazu nedostanou. Místy se objeví přeháňky nebo déšť, který v polohách nad 600 metrů přejde ve sněžení. Meteorologové také vydali výstrahu před ledovkou, která bude v pátek platit takřka pro celé území Česka.

Praha - Zdá se, že mrazivá zima definitivně odešla a v nadcházejících dnech se přes den dočkáme až 11 stupňů Celsia. Teploty mírně pod bodem mrazu se objeví už jen v noci. Zatím nejvyšší teplotu letos meteorologové naměřili v Žacléři, kde rtuť teploměru ve středu vystoupala až na 15,2 °C.

Ve čtvrtek vydrží slunečno a teploty až okolo 7 až 11 °C. "Večer v Čechách od západu čekáme přibývání oblačnosti a později na západě a severozápadě místy déšť, ojediněle i mrznoucí," předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

V pátek se obloha zatáhne a teploty klesnou na 3 až 7 °C. Postupně se objeví přeháňky nebo občasný déšť, výjimečně mrznoucí, který bude později od západu v polohách nad 600 metrů přecházet ve sněžení. V noci při vyjasnění klesne rtuť teploměru až na minus 4 °C.

Sobota přinese oblačnou až zataženou oblohu a ojediněle se objeví déšť nebo přeháňky, které budou nad 600 metrů sněhové. Teploty přes den se udrží mezi 2 až 6 °C. V noci klesnou až k minus 2 stupňům.

V neděli se dočkáme zatažené až polojasné oblohy a ráno se ojediněle mohou objevit mlhy. Přes den teploty vystoupají až k 7 stupňům nad nulou.

Začátek příštího pracovního týdne přinese polojasnou oblohu a teploty až okolo 8 °C. "Postupně od severozápadu oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zpočátku v polohách nad 500 metrů srážky smíšené nebo sněhové," doplňují meteorologové.

Ani v dalších dnech příštího týdne se slunce nejspíš nedočkáme, denní teploty ale vystoupají až na 11 °C. Ani v noci by teploty už neměly klesnout pod bod mrazu.

autor: Domácí | 16. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama