reklama
 
 

Jarní teploty a slunce vystřídá o víkendu zatažená obloha a déšť. Na horách nasněží

28. 2. 2019 10:51
Ve čtvrtek si užijeme poslední slunečný a teplý den, před zataženým a deštivým víkendem. V pátek bude přes Česko postupovat od severozápadu studená fronta, která přinese přeháňky a teploty jen okolo 4 stupňů Celsia. V příštím týdnu zatažená obloha a teploty mezi 5 až 10 stupni Celsia vydrží, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha. Později odpoledne a na večer bude přibývat oblačnosti a v závěru dne se v západních Čechách objeví ojediněle déšť. Teploty se udrží mezi 14 až 18 stupni Celsia.

Pátek přinese zataženou až oblačnou oblohu a na většině území bude pršet nebo se objeví přeháňky. Na horách a postupně v polohách nad 600 metrů budou srážky sněhové. Rtuť teploměru přes den vystoupá na 7 až 11 stupňů Celsia.

V sobotu se dočkáme oblačné oblohy, přes den bude přechodně až polojasno. Ojediněle se objeví přeháňky, které mohou být ve vyšší polohách sněhové nebo smíšené. K večeru bude od západu přibývat oblačnosti. Přes den naměříme mezi 4 až 8 stupni Celsia, v noci při zmenšené oblačnosti teploty spadnou i k minus 4 stupňům.

Neděle přinese oblačnou až zataženou oblohu, na východě bude zpočátku místy i polojasno. Od západu se bude objevovat občasný déšť nebo přeháňky. Zpočátku budou srážky v polohách nad 800 metrů sněhové. Teploty přes den se udrží mezi 8 až 12 stupni Celsia.

V pondělí bude opět zatažená až oblačná obloha s občasným deštěm nebo přeháňkami. Postupně budou srážky v polohách nad 1000 metrů sněhové. Teploty přes den vyšplhají na 11 až 15 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne bude převážně zataženo až oblačno, pouze přechodně bude místy polojasno. Zpočátku bude na většině území pršet, postupně bude srážek ubývat a pršet bude jen místy. Na horách nasněží. Přes den naměříme mezi 5 až 10 stupni Celsia, v noci při přechodně zmenšené oblačnosti teploty klesnou i k minus 3 stupňům Celsia.

autor: Domácí | 28. 2. 2019 10:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama