Jarní počasí vydrží jen do úterý, ve čtvrtek přijde sníh

Domácí Domácí
9. 3. 2015 11:49
Od úterý by se měla obloha zatahovat, ve čtvrtek by mělo navíc začít i v nižších polohách sněžit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Slunečné jarní počasí, kterého si celá Česká republika užívala celý víkend, bohužel dlouho nevydrží.

Od úterý by se totiž měla obloha zatahovat, ve čtvrtek by mělo navíc začít i v nižších polohách sněžit. Teploty ale i tak zůstanou relativně vysoké, v druhé polovině týdne tak naměříme 3 až 7 °C.

V pondělí bude polojasno, přechodně oblačno. V noci teploty klesnou na 3 až -1 °C. Přes den naměříme 10 až 14 °C.

V úterý přijdou mlhy

V úterý bude polojasno. Ráno a odpoledne se mohou ojediněle přidat mlhy nebo nízká oblačnost. Večer začne v Čechách oblačnosti od západu přibývat, na severozápadně se může objevit déšť. V noci teploty klesnou na +2 až -2 °C, přes den naměříme 10 až 14 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, od severozápadu se občas přidá déšť nebo přeháňky, které mohou být v polohách nad 600 metrů nad mořem sněhové. V noci teploty klesnou na 5 až 1 °C, na východě až -2 °C, přes den vystoupají na 5 až 9 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na severovýchodě místy, jinde ojediněle s přeháňkami, které budou i v polohách pod 400 metrů nad mořem smíšené. V Čechách bude postupně polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 až -2 °C, přes den naměříme 3 až 7 °C.

Víkend pod mrakem

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Na severu a severovýchodě bude zataženo. V polohách nad 500 metrů budou přeháňky sněhové. V noci naměříme 3 až 7 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 7 °C.

O víkendu bude převážně oblačno, místy s přeháňkami, které budou většinou sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 až -3 °C, přes den naměříme 3 až 8 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy