Jarní počasí vydrží jen do úterý, ve čtvrtek přijde sníh

Domácí Domácí
9. 3. 2015 11:49
Od úterý by se měla obloha zatahovat, ve čtvrtek by mělo navíc začít i v nižších polohách sněžit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Slunečné jarní počasí, kterého si celá Česká republika užívala celý víkend, bohužel dlouho nevydrží.

Od úterý by se totiž měla obloha zatahovat, ve čtvrtek by mělo navíc začít i v nižších polohách sněžit. Teploty ale i tak zůstanou relativně vysoké, v druhé polovině týdne tak naměříme 3 až 7 °C.

V pondělí bude polojasno, přechodně oblačno. V noci teploty klesnou na 3 až -1 °C. Přes den naměříme 10 až 14 °C.

V úterý přijdou mlhy

V úterý bude polojasno. Ráno a odpoledne se mohou ojediněle přidat mlhy nebo nízká oblačnost. Večer začne v Čechách oblačnosti od západu přibývat, na severozápadně se může objevit déšť. V noci teploty klesnou na +2 až -2 °C, přes den naměříme 10 až 14 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, od severozápadu se občas přidá déšť nebo přeháňky, které mohou být v polohách nad 600 metrů nad mořem sněhové. V noci teploty klesnou na 5 až 1 °C, na východě až -2 °C, přes den vystoupají na 5 až 9 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, na severovýchodě místy, jinde ojediněle s přeháňkami, které budou i v polohách pod 400 metrů nad mořem smíšené. V Čechách bude postupně polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 až -2 °C, přes den naměříme 3 až 7 °C.

Víkend pod mrakem

V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Na severu a severovýchodě bude zataženo. V polohách nad 500 metrů budou přeháňky sněhové. V noci naměříme 3 až 7 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 7 °C.

O víkendu bude převážně oblačno, místy s přeháňkami, které budou většinou sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 až -3 °C, přes den naměříme 3 až 8 °C.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 42 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy