reklama
 
 

Jarní počasí se o víkendu do Česka nevrátí. Bude pršet, na horách sněžit, v noci přijde mráz

20. 4. 2017
Teploty jen těsně nad 10 stupni Celsia, déšť, na horách sníh a zatažená obloha. V nadcházejících dnech do Česka jarní počasí nepřijde. V noci bude rtuť teploměru klesat i k 5 stupňům pod nulou. Neoteplí se ani v příštím pracovním týdnu.

Praha - Počasí v Česku nebude o víkendu ani v příštím týdnu příliš jarní. Teploty nepřesáhnou 15 stupňů Celsia a objeví se i přeháňky, které budou ve vyšších polohách sněhové, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

V pátek bude převážně oblačná až zatažená obloha, na jihu a jihovýchodě zpočátku polojasno. Od severozápadu bude k večeru přibývat srážek. Teploty přes den vystoupají na 9 až 13 stupňů Celsia, v noci rtuť teploměru klesne až k minus 5 stupňům.

V sobotu vydrží oblačná až zatažená obloha a od severu přijde déšť. Na horách budou srážky sněhové. Přes den teploty nepřekročí 11 stupňů Celsia, v noci by ale rtuť teploměru pod bod mrazu klesnout neměla.

Neděle přinese proměnlivou oblačnost. Zpočátku dne se objeví ojediněle, během dne místy přeháňky, které budou četnější na severu a severovýchodě území. V polohách nad 500 metrů budou srážky sněhové. Přes den se teploty budou pohybovat od 6 do 10 stupňů Celsia, v noci se udrží okolo bodu mrazu.

První pracovní den příštího týdne se dočkáme polojasné oblohy, v průběhu pondělí ale bude přechodně zataženo. Teploty vystoupají na 12 až 16 stupňů Celsia, v noci klesnou na 3 až minus 1 stupeň.

V úterý nás opět čeká oblačná až zatažená obloha, na východě bude ale zpočátku polojasno. Během dne meteorologové na většině území očekávají déšť a v tisíci metrech sněžení. Rtuť teploměru přes den vystoupá na 11 až 15, na jihovýchodě až na 18 stupňů Celsia.

I ve zbytku příštího pracovního týdne se slunce nedočkáme, obloha bude většinou zatažená až oblačná. Na horách bude sněžit. Teploty vyšplhají na 7 až 12 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 20. 4. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama