Hladiny řek klesají, druhý stupeň je jen na Orlici

Domácí ČTK Domácí, ČTK
11. 1. 2015 15:40
Nebezpečí povodní už nehrozí, hladina řek by podle hydrologů už neměla stoupat
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha -V Česku pominulo riziko, že by se řeky začaly více rozlévat ze svých koryt. Po dvoudenním oteplení a deštích se hladiny řek ustálily a jen na dvou z nich přetrvává druhý stupeň povodňové aktivity.

Na více řekách sice je ještě první stupeň povodňové aktivity, ale jak vyplývá ze stránek Českého hydrometeorologického ústavu, na žádné z nich se neočekává zvýšení průtoku; ten má naopak spíše klesat.

Druhý stupeň povodňové aktivity je pouze v Královéhradeckém kraji v povodí Labe. A to na Orlici v Týništi nad Orlicí a na Tiché Orlici v Čermné nad Orlicí.

Ještě během včerejška či dnešního rána byl přitom na některých řekách i třetí povodňový stupeň. To se týkalo především Šumavy.

Například Otava v Sušici a Vydra v Modravě, které dosáhly třetího povodňového stupně, od sobotního podvečera začaly klesat. Kolem půlnoci se ale opět zvedaly a Otava v Sušici dosáhla brzo ráno opět třetího stupně, když její hladina dosáhla 180 centimetrů. Od té doby klesla o 70 centimetrů a  krátce po 15 hodině pak již měla pouze 110 centimetrů a průtok se snížil na necelou polovinu. Nyní už všechny řeky v Plzeňském kraji klesly pod první povodňový stupeň.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy koupila skupina Generali, plánuje rozsáhlou rekonstrukci objektu

Dům v centru Prahy, v němž v minulosti sídlil například Tuzex, získala skupina Generali. Budovu na rohu ulic Jeruzalémská a U Půjčovny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Cenu transakce ani plánované využití domu Generali neuvedla. V roce 2017 změnil majitele za 355 milionů korun. Podle odborníků by vzhledem k lokalitě byla vhodná přestavba na hotel nebo rezidenční bydlení. Informuje o tom deník E15.

Objekt U Půjčovny 10 je v památkově chráněné lokalitě. Jde o rohový dům se dvěma nezávislými vchody a vjezdem. V budově je kromě komerční plochy 14 bytů. Celá budova má pět nadzemních podlaží. Objekt je z poloviny dřevěná vestavba se zděnými obvodovými zdmi. Součástí areálu je velký sál, který lze využívat na konference. K objektu patří sousední parcela, která byla využívána jako hřiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy