Hladiny řek klesají, druhý stupeň je jen na Orlici

Domácí ČTK Domácí, ČTK
11. 1. 2015 15:40
Nebezpečí povodní už nehrozí, hladina řek by podle hydrologů už neměla stoupat
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha -V Česku pominulo riziko, že by se řeky začaly více rozlévat ze svých koryt. Po dvoudenním oteplení a deštích se hladiny řek ustálily a jen na dvou z nich přetrvává druhý stupeň povodňové aktivity.

Na více řekách sice je ještě první stupeň povodňové aktivity, ale jak vyplývá ze stránek Českého hydrometeorologického ústavu, na žádné z nich se neočekává zvýšení průtoku; ten má naopak spíše klesat.

Druhý stupeň povodňové aktivity je pouze v Královéhradeckém kraji v povodí Labe. A to na Orlici v Týništi nad Orlicí a na Tiché Orlici v Čermné nad Orlicí.

Ještě během včerejška či dnešního rána byl přitom na některých řekách i třetí povodňový stupeň. To se týkalo především Šumavy.

Například Otava v Sušici a Vydra v Modravě, které dosáhly třetího povodňového stupně, od sobotního podvečera začaly klesat. Kolem půlnoci se ale opět zvedaly a Otava v Sušici dosáhla brzo ráno opět třetího stupně, když její hladina dosáhla 180 centimetrů. Od té doby klesla o 70 centimetrů a  krátce po 15 hodině pak již měla pouze 110 centimetrů a průtok se snížil na necelou polovinu. Nyní už všechny řeky v Plzeňském kraji klesly pod první povodňový stupeň.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy