V neděli se do Česka přižene silný vítr, po víkendu se oteplí i na víc než 10 stupňů

Domácí Domácí
7. 2. 2020 10:49
Nadcházející víkend bude stejně jako ten minulý poměrně teplý, teploty budou klesat pod bod mrazu jen na horách a v noci. V neděli večer však Česko zasáhne velmi silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 km/hod. Po víkendu by se mělo oteplit a teploty se znovu přehoupnou přes 10 stupňů Celsia. V týdenním výhledu počasí o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Počasí v pátek bude polojasné až oblačné, na severu a severovýchodě až zatažené, místy očekávejte občasný déšť, v polohách nad 500 metrů může být i se sněhem. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 2 do 6 stupňů Celsia. V noci se ochladí na -1 až 3 stupně. 

sobotu bude jasno až polojasno, dopoledne je třeba místy očekávat nízkou oblačnost a také mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 2 do 6 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na -4 až 0 stupňů Celsia, při déletrvající zmenšené oblačnosti až -7 stupňů.  

neděli bude polojasno až oblačno, později od západu až zataženo a místy s deštěm. V místech nad 1100 metrů budou srážky smíšené nebo sněhové. Mírně se oteplí na 3 až 7 stupňů Celsia, v Čechách by mohlo být až 11 stupňů. 

V neděli večer zasáhne Česko velmi silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 km/hod. Výstraha platí od nedělních 18:00 do úterního večera pro všechny české kraje, Vysočinu, Moravskoslezský kraj a Jesenicko a Šumpersko v Olomouckém kraji. Pro zbytek země platí výstraha na silný vítr s nízkým stupněm nebezpečí.

Pondělí bude většinou zatažené až oblačné s deštěm nebo přeháňkami. Od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 9 až 13 stupňů Celsia, v noci 4 až 8 stupňů, na východě Česka 0 až 4 stupně. 

Zbytek pracovního týdne bude oblačný až zatažený, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami, od středních poloh mohou být srážky smíšené nebo sněhové. Teploty od 6 do 10, později od 0 do 5 stupňů Celsia. V noci pak teploty budou klesat na 3 až 7, a postupně -3 až 2 stupně. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Tanzanská loď duchů dorazila do přístavu, bouře Dennis ji vyplavila na irské pobřeží

Bouře Dennis, se kterou se v minulých dnech potýkal severozápad Evropy, vyplavila na jižní pobřeží Irska v hrabství Cork loď bez posádky. Takzvaná loď duchů, která se původně plavila pod vlajkou Tanzanie, od září 2018 plula bezvládně Atlantikem, informoval list The Irish Times.

Nákladní plavidlo Alta dlouhé 77 metrů se bez posádky ocitlo, když bylo na cestě z Řecka na Haiti. Kvůli technické závadě se stalo neovladatelným a americká pobřežní stráž z něj musela po dvaceti dnech evakuovat deset námořníků. Tehdy se loď nacházela zhruba 2200 kilometrů jihovýchodně od Bermud.

před 44 minutami

Dálnice D8 u Ústí je neprůjezdná, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnici D8 u Ústí nad Labem uzavřela v úterý ráno ve směru na Prahu nehoda dvou kamionů. Jeden z řidičů při ní zemřel. Policie to uvedla na svém twitteru. Doporučuje využít objízdnou trasu.

Nehoda se stala zhruba na 80. kilometru. "Na místě zasahují složky IZS, probíhají vyprošťovací práce," uvedli policisté.

Další zprávy