reklama
 
 

Dopravu v Česku komplikuje čerstvý sníh a ledovka. Většina silnic je ale s opatrností sjízdná

23. 1. 2018 6:35
V Ústeckém kraji se stalo několik drobných nehod, obešly se bez zranění.

Praha - V noci na úterý na mnoha místech nasněžilo, což může komplikovat život hlavně řidičům. Většina vozovek je sjízdná, přesto silničáři nabádají řidiče k opatrnosti. 

Silnice vyšších tříd na Vysočině včetně dálnice D1 jsou holé a mokré. Na silnicích nižších tříd leží v některých částech zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Krajští silničáři měli v noci v terénu 21 aut, situaci ale hodnotí jako klidnou. Silnice v kraji jsou podle nich všude se zvýšenou opatrností sjízdné.

V Libereckém kraji v noci slabě sněžilo. Hlavní tahy jsou sice po chemickém ošetření převážně mokré, povrchy ale mohou namrzat. Varování silničářů platí i pro silnici 35 z Liberce na Turnov.

Řidiči musí v Ústeckém kraji počítat s novým sněhem. Místy, především ve Šluknovském výběžku, se může tvořit ledovka, vyplývá z informací silničářů. V kraji se stalo několik drobných nehod, obešly se bez zranění.

Na mnoha silnicích v Pardubickém kraji leží nový sníh. Vozovky pokrývá jeho rozbředlá či uježděná vrstva zvláště ve výše položených oblastech. Místy může být i zledovatělý, všechny cesty jsou ale sjízdné, uvádějí silničáři.

Dopravu ve Zlínském kraji ráno místy komplikují sněhové přeháňky. Především na silnicích nižších tříd na Vsetínsku, Zlínsku a Kroměřížsku jsou kvůli tomu zbytky uježděné vrstvy sněhu kryté posypem. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Na vozovkách na Uherskohradišťsku čeká na řidiče rozbředlý sníh.

Vozovky v Jihočeském kraji zůstávají sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. V porovnání s minulými dny však měli silničáři ráno v regionu výrazně méně práce.

Na rozbředlý sníh mohou ráno narazit řidiči na některých silnicích Olomouckého kraje. V noci na úterý v regionu znovu sněžilo. Rozbředlý sníh pokrývá silnice Šumperska, ale i vedlejší cesty Prostějovska či Přerovska. Podle dispečerů správ silnic nebylo sněžení intenzivní, napadly maximálně dva centimetry sněhu. Ostatní silnice v kraji jsou holé a mokré, opatrnost je přesto na místě. 

autoři: ČTK, Domácí | 23. 1. 2018 6:35

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama