Česko zasáhnou od odpoledne silné bouřky, někde s krupobitím. Hrozí i povodně

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 5. 2021 14:22
Meteorologové upřesnili výstrahu před silnými bouřkami s vydatným deštěm, které Česko zasáhnou ve středu odpoledne. Na jihozápadě Čech čekají úhrny kolem 50 milimetrů, na severovýchodě 40 milimetrů. Hrozí povodně. Zrušili naopak výstrahu před bouřemi ve Zlínském kraji.
Česko zasáhnou silné bouřky. Radar zachycuje stav ve středu ve 12:20 hodin.
Česko zasáhnou silné bouřky. Radar zachycuje stav ve středu ve 12:20 hodin. | Foto: iRadar CZ

V jihozápadní polovině Čech hrozí bouřky s vydatným deštěm až do čtvrtečního poledne. "Nejvyšší úhrny se vyskytnou pravděpodobně v Plzeňském, popřípadě v Karlovarském kraji. Ve čtvrtek odpoledne bude déšť slábnout," uvedli meteorologové. Lidé by měli být opatrní zejména při jízdě autem.

Na severovýchodě země mohou být bouřky doprovázeny krupobitím, slábnout by měly ve středu v noci. Ve čtvrtek během dne se ale na severu a severovýchodě území mohou silné bouřky lokálně znovu objevit.

"V důsledku vydatných srážek očekáváme od středy odpoledne výraznější vzestupy hladin v jihozápadní polovině Čech a na severu a severovýchodě Čech, pravděpodobně s překročením prvního stupně povodňové aktivity, ojediněle i vyšších stupňů," dodali meteorologové.

Toky odvodňující horské oblasti, zejména v oblasti Krkonoš a Jizerských hor, stále doplňuje i voda z tajícího sněhu, a vzestupy tak mohou být výraznější, ojediněle proto nelze vyloučit překročení vyšších povodňových stupňů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy