Do Česka se vrátí zimní počasí, pořád ale bez sněhu

ČTK ČTK
17. 1. 2015 15:45
V příštím týdnu se sice ochladí, průměrná denní teplota by se přesto měla pohybovat nanejvýš od minus dvou do plus tří stupňů Celsia.
Nadprůměrné teploty, které Češi zažívali v uplynulých dvou týdnech, končí. Podle měsíčního výhledu hydrometeorologů se rtuť v teploměrech vrátí pod nulu.
Nadprůměrné teploty, které Češi zažívali v uplynulých dvou týdnech, končí. Podle měsíčního výhledu hydrometeorologů se rtuť v teploměrech vrátí pod nulu. | Foto: Reuters

Praha - Nadprůměrné teploty, které Češi zažívali v uplynulých dvou týdnech, končí. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který byl zveřejněn v sobotu, se rtuť v teploměrech vrátí koncem měsíce pod nulu.

Do poloviny února by přesto neměly denní teploty klesat hluboko pod bod mrazu. V příštím týdnu se sice ochladí, přesto by se měla po většinu příštích čtyř týdnů průměrná denní teplota pohybovat od minus dvou do plus tří stupňů Celsia.

Teploty ve sledovaném období tak budou nadále průměrné až nadprůměrné, vyplývá z měsíčního výhledu.

V noci by ale teploty mohly spadnout až k minus devíti stupňům Celsia, a to zejména v druhém únorovém týdnu. Druhý únorový týden by měl být podle meteorologů i bohatší na srážky, kterých by mohlo spadnout v úhrnu kolem devíti milimetrů.

Naopak sušší by měl být příští týden a počátek února. Celkově by ale mělo být období od 19. ledna do 15. února srážkově průměrné až podprůměrné.

 

Právě se děje

Další zprávy