reklama
 
 

Do Česka se o víkendu vrátí tropy, bude až 34 stupňů. Přijdou ale i přeháňky a bouřky

24. 8. 2017
Po chladnějších dnech se opět dočkáme vyloženě letního počasí. O víkendu rtuť teploměru vyšplhá až na 34 stupňů Celsia. Zároveň ale přijdou přeháňky a bouřky. V pondělí se sice ochladí až na 22 stupňů, v dalších dnech příštího pracovního týdne ale opět teploty vystoupají až k hranici 30 stupňů.

Praha - O víkendu bude do Česka proudit teplá fronta od jihu, která na naše území přinese teploty až 34 stupňů Celsia. Zároveň se ale dočkáme přeháněk a bouřek. V pondělí ale bude přes Česko postupovat studená fronta směrem na východ, která přinese ochlazení až na 22 stupňů Celsia. V dalších dnech příštího pracovního týdne se podle meteorologů z Českého hydrometeorologické ústavu opět začne oteplovat díky teplému vzduchu od jihozápadu.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha, ve Slezsku bude jasněji. Odpoledne a večer se ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty přes den vystoupají na 25 až 29 stupňů Celsia.

V pátek bude oblačná až polojasná obloha a místy se objeví přeháňky nebo bouřky, a to hlavně v jižní polovině území. Rtuť teploměru dosáhne na 25 až 29 stupňů Celsia, na jihu Moravy to bude ještě o dva stupně více.

V sobotu udeří tropy a teploty se vyšplhají na 28 až 32, na jižní Moravě až na 34 stupňů Celsia. Obloha ale vydrží polojasná až oblačná a místy se budou objevovat přeháňky nebo bouřky.

Neděle výraznou změnu počasí nepřinese. Obloha bude skoro jasná až polojasná, během dne ale bude od západu oblačnosti přibývat. Místy se objeví přeháňky nebo (ojediněle silné) bouřky. Nejvyšší denní teploty vyšplhají stejně jako v sobotu na 28 až 32, na jižní Moravě až na 34 stupňů Celsia.

Pondělí opět přinese oblačnou až zataženou oblohu a na většině území budou přeháňky, místy bouřky, a to i silné. Postupně ale bude od západu ubývat oblačnosti i srážek. Teploty v pondělí klesnou na 22 až 26, na východě se ovšem ještě udrží okolo 29 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne bude většinou polojasno a ojediněle se budou objevovat přeháňky. Teploty se budou pohybovat od 23 do 28 stupňů Celsia. Koncem týdne však teploty začnou opět stoupat a vyšplhají až na 30 stupňů Celsia. Zároveň ale bude oblačná obloha a kromě přeháněk se dočkáme i bouřek.

autor: Domácí | 24. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama