Do Čech se vrátí tropy s 31 stupni, opět hrozí vznik požárů

ČTK ČTK
3. 8. 2015 13:12
V úterý bude v Čechách přes 31 stupňů Celsia. Meteorologové také vyhlásili výstrahu na nebezpečí požárů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Na většině území Česka překročí v úterý maximální teploty 31 stupňů Celsia, o něco menší vedro bude jen v Karlovarském kraji a na Vysočině.

Vzhledem k nedostatku srážek a přetrvávajícímu suchu opět hrozí riziko vzniku požáru. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Riziko vzniku požárů je největší v nižších polohách, zejména ve středních Čechách a na jižní Moravě," uvedli meteorologové.

Riziko požárů v celém Česku

Výstraha upozorňující na nebezpečí požárů platí ale pro celou Českou republiku, a to od 11:30 až do odvolání.

S vysokými teplotami nad 31 stupňů Celsia by měli lidé počítat v nižších polohách všech regionů s výjimkou Karlovarského kraje a Vysočiny v úterý od 13:00 do 22:00.

Meteorologové doporučují, aby lidé při takto vysokých teplotách omezili tělesnou zátěž a v poledních a odpoledních hodinách nepobývali na přímém slunci. Současně by podle nich měli zvýšit příjem nealkoholických nápojů.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy