Déšť a teploty pod 20 °C. O víkendu přijde do Česka podzim

Domácí Domácí
4. 9. 2015 14:12
Zatažená obloha a nízké teploty se v Česku udrží až do poloviny příštího týdne, pak se začne oteplovat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu se udrží podzimní počasí, které vyprovodilo tropické teploty ze začátku týdne. Čeká nás zatažená obloha, přeháňky a teploty spíše pod 20 stupňů.

V noci na sobotu bude přes naše území přecházet studená fronta z Německa, k ní se přidá oblačná až zatažená obloha. K ránu se na jihu a jihovýchodě Čech vyskytne místy déšť.

Během soboty zůstane obloha zatažená, jen místy bude přechodně polojasno. Déšť se objeví hlavně na jihu a východě České republiky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 17 do 21 stupňů. Večer můžeme od severozápadu čekat srážky četnější.

V neděli už se rozprší na většině území. Meteorologové předpovídají velkou oblačnost a přeháňky nebo občasný déšť, na horách četnější. Večer budou srážky ustávat. Denní teploty vystoupají jen na 13 až 17 stupňů.

Do práce s deštníkem

V pondělí zůstane obloha pod mrakem. Místy čekáme přeháňky, na západě a jihozápadě se promění i v déšť. Večer budou srážky i oblačnost ubývat. Denní teploty klesnou na 12 až 16 stupňů.

V úterý čekáme polojasno, během dne bude přechodně oblačno, místy se objeví přeháňky. Naměříme od 13 do 17 stupňů.

Ve středu polojasnou oblohu přechodně vystřídají mraky a místy i přeháňky, které čekáme zejména na severu a severovýchodě. Denní teploty stoupnou na 14 až 18 stupňů.

V druhé polovině týdne se začne pozvolna oteplovat. Pršet bude jen ojediněle, obloha bude polojasná, během dne oblačná. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 14 do 18 stupňů, postupně se oteplí až na 17 až 21 stupňů.

 

Právě se děje

Další zprávy