Nezvykle chladná letní noc: Na šesti místech v Česku mrzlo, v Krkonoších bylo -3,3 stupně Celsia

ČTK ČTK
4. 7. 2016 14:45
V noci na pondělí se prudce ochladilo, na šesti místech v Česku dokonce teplota klesla pod bod mrazu, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nejchladněji bylo na Luční boudě v Krkonoších, kde meteorologové naměřili minus 3,3 stupně Celsia, o jednu desetinu stupně tepleji bylo na Jizerce v Jizerských horách. Nízké teploty ale byly i na Karlovarsku či Náchodsku. Rekordní teplotní minima pro 4. červenec zaznamenalo deset meteorologických stanic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: KRNAP

Praha - Na šesti místech České republiky v noci mrzlo. Nejnižší teplotu v pěti centimetrech nad zemí naměřili meteorologové na Luční boudě v Krkonoších, kde rtuť teploměru klesla na minus 3,3 stupně Celsia. O pouhou jednu desetinu stupně tepleji bylo na Jizerce v Jizerských horách. Noc ale byla neobvykle chladná i na řadě dalších míst Česka. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Krkonoších v noci kromě Luční boudy mrzlo i na Labské boudě, kde bylo minus 1,1 stupně Celsia. O pouhé dvě desetiny stupně teplejší vzduch naměřili v Krásném Údolí na Karlovarsku a půl stupně pod bodem mrazu bylo v Horním Adršpachu na Náchodsku. Posledním místem, kde dnes v noci meteorologové zaznamenali mrazíky, byla Smědava v Jizerských horách, kde bylo u země 0,1 stupně Celsia.

O poměrně chladné ráno se zasloužil přísun chladnějšího a suššího vzduchu spolu s uklidněním větru. "Mezi nejstudenější oblasti patřil sever a západ Čech, kde se nejnižší teploty místy pohybovaly kolem pěti stupňů Celsia," uvedli meteorologové.

Nová teplotní minima pro 4. červenec má po dnešní noci deset ze 145 stanic, které měří teplotu 30 a více let. Například v Liberci naměřili ve dvou metrech nad zemí 5,5 stupně Celsia, což bylo o půl stupně méně než v dosud rekordním roce 1965. Ze stejného roku pocházela i dosavadní rekordní hodnota 5,6 stupně pro Cheb, kde v noci bylo o tři desetiny stupně chladněji.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy