reklama
 
 

Chladné počasí o víkendu vystřídají letní teploty a slunečná obloha. Přijdou ale i bouřky

12. 7. 2018 12:16
Teplejší počasí vydrží i příští týden, kdy se teploty vyšplhají až na 29 stupňů Celsia.

Praha - Chladnější počasí v Česku o víkendu vystřídá slunečné letní počasí. Teplejší počasí vydrží i příští týden, kdy teploty vyšplhají až na 29 stupňů Celsia. Přesto se ale mohou místy objevit přeháňky nebo bouřky, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu

Ve čtvrtek vydrží oblačná až zatažená obloha a místy se objeví přeháňky, déšť a ojediněle i bouřky. K večeru bude pršet jen občas a to zejména na jihozápadě území. Teploty se budou pohybovat od 19 do 23 stupňů, na jihu Moravy až okolo 26 stupňů Celsia.

V pátek se dočkáme polojasné až oblačné oblohy a ne severovýchodě území se místy objeví přeháňky, jinde budou jen ojediněle. Během odpoledne bude oblačnosti ubývat a srážky ustanou. Místy bude poté až jasno a rtuť teploměru vystoupá na 23 až 27 stupňů Celsia.

Sobota bude jasná až polojasná. Během dne při zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Přes den naměříme teploty od 24 do 28 stupňů Celsia.

Neděle bude opět jasná až polojasná a při přechodně zvětšené oblačnosti se objeví přeháňky či bouřky. Teploty se vyšplhají na 24 až 28 stupňů Celsia.

V pondělí se dočkáme jasné až polojasné oblohy, na severovýchodě území bude až oblačno a ojediněle se objeví přeháňky. Teploty přes den se budou pohybovat od 25 do 29 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou polojasnou až oblačnou oblohu, místy se objeví přeháňky nebo i bouřky. Rtuť teploměru se vyšplhá na 24 až 29 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 12. 7. 2018 12:16

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama