Česko zažilo první tropickou noc, v Jeseníku naměřili skoro 22 stupňů

ČTK ČTK
11. 6. 2019 11:36
Řada míst republiky z pondělí na úterý zažila první letošní tropickou noc. Teploty vzduchu, které po celou noc neklesly pod 20 stupňů, zaznamenaly na 33 ze všech zhruba 250 stanic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Nejtepleji bylo na stanici Jeseník, kde naměřili 21,9 stupně, na letišti Chotusice na Kutnohorsku v noci vyšplhal teploměr na 21,7 stupně. 

Informoval o tom Miroslav Hakl z Českého hydrometeorologického ústavu. Tropická noc by měla být i ta následující, a to na místech, kterým se vyhnou bouřky.

Rekordy pro nejvyšší minimální teplotu pro 11. červen padly v noci na dnešek na polovině všech stanic, na dvaceti z nich bylo překonáno i noční maximum za červen. Tam, kde měří teplotu alespoň 30 let, hlásí překonané rekordy na 18 místech.

Mimořádně teplou noc zažili lidé ve středních Čechách či ve východní polovině republiky, zatímco tou dobou západními a severními Čechami procházely intenzivní bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Bouřky, které mohou být na severozápadě znova velmi silné, očekávají meteorologové znovu od dnešního odpoledne.

Video: Chytrá krajina. Unikátní projekt u Lán ukazuje, jak odolat suchu i vodě.

Chytrá krajina. Unikátní projekt u Lán ukazuje, jak odolat suchu i vodě | Video: Aktuálně.cz, Ondřej Havelka
 

Právě se děje

Další zprávy