reklama
 
 

Česko zasáhnou silné bouřky, příští týden teploty vyšplhají na tropických 31 stupňů

24. 5. 2018 11:47
Až do pátečních 23 hodin platí výstraha meteorologů před velmi silnými bouřkami, a to pro západní a jižní část území.

Praha - O víkendu se v Česku dočkáme letních teplot, přijdou ale i srážky a bouřky. V příštím týdnu k nám bude proudit teplý vzduch od jihu a rtuť teploměru vystoupá až na tropických 31 stupňů, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Až do pátečních 23 hodin platí výstraha meteorologů před velmi silnými bouřkami. Ty mají být nejsilnější v Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském kraji a částech Středočeského a Ústeckého kraje.

O něco slabší, přesto silné bouřky se mají objevit v Praze, na Vysočině, v Jihomoravském kraji a v částech Středočeského a Ústeckého kraje.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha a ojediněle se objeví přeháňky nebo i bouřky. Od jihozápadu bude oblačnosti i srážek přibývat. Mohou se objevit i velmi silné bouřky. Teploty se udrží mezi 22 až 26 stupni.

Pátek přinese oblačnou až polojasnou oblohu a objeví se i přeháňky nebo bouřky, které mohou být i velmi silné. Po ránu se mohou objevit i mlhy. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 22 až 26 stupňů.

V sobotu se dočkáme jasné až polojasné oblohy a místy přeháněk nebo bouřek. Ráno se mohou objevit i mlhy. Přes den naměříme 22 až 26 stupňů.

V neděli bude obloha jasná až polojasná a během dne při přechodně zvětšené oblačnosti přijdou i ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Ráno se ojediněle objeví i mlhy. Teploty vyšplhají na 22 až 26 stupňů.

Pondělí přinese opět jasnou až polojasnou oblohu a během dne při přechodně zvětšené oblačnosti se dočkáme i srážek nebo bouřek. Teploty přes den vyšplhají na letních 25 až 29 stupňů.

Další dny příštího pracovní týdne bude jasná až polojasná obloha a při zvětšené oblačnosti se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 26 až tropických 31 stupňů.

autor: Domácí | 24. 5. 2018 11:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama