reklama
 
 

Česko zasáhne vlna veder, ve čtvrtek bude až 36 stupňů. Na konci týdne přijdou silné bouřky

17. 7. 2017
Po chladnějších dnech se do Česka opět vrátí tropické letní počasí. Rtuť teploměru bude dosahovat až k 36 stupňům Celsia. Spolu s horkým počasím do Česka přijdou ale i přeháňky a bouřky, a to i silné. Teplé letní počasí by se podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo udržet i o víkendu.

Praha - Do Česka přijde v nadcházejícím týdnu vlna veder. Ve čtvrtek rtuť teploměru vystoupá až na 36 stupňů Celsia. Dočkáme se ale i přeháněk a bouřek. Teplé letní počasí se udrží i o víkendu.

V pondělí vydrží oblačná až zatažená obloha a místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. K večeru bude srážek i oblačnosti ubývat. Teploty se udrží mezi 22 až 26 stupni Celsia.

Úterý přinese polojasnou až skoro jasnou oblohu. Ráno se ojediněle objeví mlhy nebo nízká oblačnost. Při zvětšené oblačnosti během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty se stejně jako v pondělí udrží mezi 22 až 26 stupni Celsia.

Ve středu se dočkáme jasné až polojasné oblohy. Při přechodně zvětšené oblačnosti se zejména na horách objeví ojediněle přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 28 až 32 stupňů Celsia.

Největší tropy zasáhnou Česko ve čtvrtek. Teploty vystoupají na 30 až 34 a na jihovýchodě až na 36 stupňů Celsia. Přes den bude jasná až polojasná obloha. Během dne bude v Čechách směrem od západu oblačnosti přibývat. Později se místy objeví přeháňky a silné bouřky.

Pátek přinese většinou oblačnou oblohu a místy se budou tvořit přeháňky nebo bouřky. Na východě území jen ojediněle. Rtuť teploměru vystoupá přes den na 24 až 29, na východě území až na 32 stupňů Celsia.

Víkend přinese většinou oblačnou oblohu, místy přeháňky a bouřky. Teploty dosáhnou na 24 až 29, na východě až 32 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 17. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama