V Česku i v neděli padaly teplotní rekordy. Ve Strážnici naměřili téměř 25 stupňů

ČTK ČTK
2. 4. 2017 18:39
Rekordy padaly hlavně na východě země. Zřejmě nejtepleji bylo 24,9 stupně Celsia ve Strážnici na Hodonínsku. Nová teplotní maxima ukázal na některých místech v Česku teploměr celkem v pěti dnech končícího týdne. Rekordní teploty v neděli meteorologové zaznamenali ve všech čtyřech moravských krajích, ale i na severu a východě Čech. Teplo bylo také na horách. Například na Labské boudě v Krkonoších bylo odpoledne 12,8 stupně Celsia, dosavadní rekord z roku 2014 měl hodnotu 10,3 stupně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Praha - Na desítkách míst v České republice v neděli opět naměřili dosud nejvyšší teploty pro 2. duben, hlavně na východě země. Nejteplejší počasí zaznamenali ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 24,9 stupně Celsia. Vyplývá to z informací meteorologů.

Nová teplotní maxima ukázal na některých místech v Česku teploměr celkem v pěti dnech končícího týdne. Vedle neděle také v úterý, ve středu, v pátek a v sobotu. Rekordní teploty v neděli meteorologové zaznamenali ve všech čtyřech moravských krajích, ale i na severu a východě Čech.

Nedělní strážnické maximum překonalo dosavadní rekord 23,3 stupně Celsia z roku 1976. V Brodě nad Dyjí na Břeclavsku naměřili 24,4 stupně, v Dyjákovicích na Znojemsku a v Ostravě-Porubě 24,3 stupně Celsia. O desetinu stupně méně ukázal teploměr ve Vizovicích na Zlínsku a ve Vsetíně.

Teplotní rekordy v neděli padaly také na výše položených stanicích. Například na Labské boudě v Krkonoších bylo odpoledne 12,8 stupně Celsia, dosavadní rekord z roku 2014 měl hodnotu 10,3 stupně. Na Lysé hoře v Beskydech tamní stanice zaznamenala 16,2 stupně Celsia, tedy o tři stupně více než v roce 1990. Stanice měří 76 let.

Až 20 stupňů Celsia může být na jihovýchodě a východě Česka také v pondělí, v jiných částech země meteorologové očekávají maxima 12 až 16 stupňů. Podobné teploty by se měly udržet také v úterý.

 

Právě se děje

Další zprávy