reklama
 
 

V Česku i v neděli padaly teplotní rekordy. Ve Strážnici naměřili téměř 25 stupňů

2. 4. 2017
Rekordy padaly hlavně na východě země. Zřejmě nejtepleji bylo 24,9 stupně Celsia ve Strážnici na Hodonínsku. Nová teplotní maxima ukázal na některých místech v Česku teploměr celkem v pěti dnech končícího týdne. Rekordní teploty v neděli meteorologové zaznamenali ve všech čtyřech moravských krajích, ale i na severu a východě Čech. Teplo bylo také na horách. Například na Labské boudě v Krkonoších bylo odpoledne 12,8 stupně Celsia, dosavadní rekord z roku 2014 měl hodnotu 10,3 stupně.

Praha - Na desítkách míst v České republice v neděli opět naměřili dosud nejvyšší teploty pro 2. duben, hlavně na východě země. Nejteplejší počasí zaznamenali ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 24,9 stupně Celsia. Vyplývá to z informací meteorologů.

Nová teplotní maxima ukázal na některých místech v Česku teploměr celkem v pěti dnech končícího týdne. Vedle neděle také v úterý, ve středu, v pátek a v sobotu. Rekordní teploty v neděli meteorologové zaznamenali ve všech čtyřech moravských krajích, ale i na severu a východě Čech.

Nedělní strážnické maximum překonalo dosavadní rekord 23,3 stupně Celsia z roku 1976. V Brodě nad Dyjí na Břeclavsku naměřili 24,4 stupně, v Dyjákovicích na Znojemsku a v Ostravě-Porubě 24,3 stupně Celsia. O desetinu stupně méně ukázal teploměr ve Vizovicích na Zlínsku a ve Vsetíně.

Teplotní rekordy v neděli padaly také na výše položených stanicích. Například na Labské boudě v Krkonoších bylo odpoledne 12,8 stupně Celsia, dosavadní rekord z roku 2014 měl hodnotu 10,3 stupně. Na Lysé hoře v Beskydech tamní stanice zaznamenala 16,2 stupně Celsia, tedy o tři stupně více než v roce 1990. Stanice měří 76 let.

Až 20 stupňů Celsia může být na jihovýchodě a východě Česka také v pondělí, v jiných částech země meteorologové očekávají maxima 12 až 16 stupňů. Podobné teploty by se měly udržet také v úterý.

autor: ČTK | 2. 4. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama