Čtvrtek bude v Česku tropický, pak se náhle ochladí a přijdou bouřky

Michal Polák Michal Polák
4. 8. 2016 10:12
Podle výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu čeká Českou republiku do konce týdne proměnlivé počasí. Ve čtvrtek budou teploty stoupat až k 32 stupňům Celsia. V noci na pátek dorazí z Německa studená fronta, která bude přes naše území postupovat dál na východ. Přinese déšť, bouřky a teploty klesnou k 22 stupňům Celsia. Víkend bude vlivem přílivu chladnějšího vzduchu teplotně příjemnější, teploty se budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia.
Letní počasí, ilustrační foto.
Letní počasí, ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha – Česko čekají do konce týdne velké teplotní skoky. Z výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že nejprve ve čtvrtek teploty na celém území stoupnou až ke 32 stupňům Celsia, v pátek pak dorazí od západu studená fronta, která přinese déšť, bouřky a pokles na maximálně 22 stupňů. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. V sobotu bude obloha zatažená a může pršet, v neděli bude jasno až polojasno.

Do Česka bude ve čtvrtek proudit teplý vzduch z jihozápadu. Na celém území bude jasno, až polojasno. Přechodně se může objevit oblačnost. Teploty by měly vystoupat až ke tropickým 32 stupňům Celsia. V polohách nad tisíc metrů budou teploty zhruba o deset stupňů nižší. Foukat má mírný jihovýchodní vítr.

Už v noci se s příchodem zvlněné studené fronty počasí razantně promění. Studená fronta nejprve v noci zasáhne Čechy a v pátek po poledni by se měla dostat na Moravu a do Slezska. Tam budou teploty přes den ještě atakovat hranici 30 stupňů Celsia, v Čechách vystoupají maximálně k 22 stupňům Celsia za doprovodu zatažené oblohy, deště a místy i bouřek. Bude foukat čerstvý západní a severozápadní vítr o rychlosti 4 až 8 metrů za sekundu. V bouřkách vítr přechodně zesílí.

Víkend bude vlivem přílivu chladnějšího vzduchu teplotně příjemnější. V sobotu budou nejvyšší teploty stoupat k 24 stupňům Celsia, obloha bude zatažená a místy bude pršet. V neděli lze očekávat maximální teploty do 25 stupňů Celsia a během dne bude jasno až polojasno.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy