Česko čeká parný víkend a v pondělí bude až 32 °C

Domácí Domácí
3. 6. 2014 15:06
Tropická hranice 30 stupňů padne už v neděli. Bude nejtepleji od začátku loňského srpna.
Nejvyšší denní teploty v Evropě v neděli odpoledne.
Nejvyšší denní teploty v Evropě v neděli odpoledne. | Foto: InMeteo

Praha - Česko se může začít chystat na první letošní tropický víkend.

Mírné teploty tohoto týdne začnou s posledním pracovním dnem stoupat. V pátek se zastaví na 25 °C, v sobotu už se budou pohybovat mezi 26 a 30 stupni a v neděli dokonce třicítka na mnoha místech padne.

Parné počasí k nám přinese horký vzduch z Alžírska, uvedl David Prantl ze společnosti InMeteo.

Také začátkem příštího týdne se nejvyšší teploty vyšplhají k hodnotám mezi 28 a 32 °C, v nížinách může být ještě tepleji.

Padat by tak mohly i rekordy. „V Praze Klementinu činí teplotní rekord pro tuto neděli 31,9 °C a pochází z roku 2003. Stejnou hodnotu má i následující pondělní teplotní rekord z roku 1885,“ řekl Prantl.

Tropickou hranici nepřekročí rtuť teploměru letos poprvé, nyní však vyšplhá výš a na mnohem větší části země. Podle Prantla bude nejtepleji od začátku loňského srpna.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy