Česko čeká chladný víkend. Přijde sníh i teploty pod nulou, varují meteorologové

Domácí Domácí
28. 11. 2019 9:44
Přelom listopadu a prosince se pro většinu území Česka ponese ve znamení rázného ochlazení. V neděli klesnou teploty i pod nulu a v pondělí bude muset velká část země počítat s občasným sněžením. Po zbytek příštího týdne se bude opět oteplovat, nejvýše ale teploty vystoupají k pěti stupňům Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, přechodně ale může být i polojasno. Teplota se bude pohybovat mezi 8 a 12 stupni Celsia. Ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky, na horách a na jihovýchodě bude občas i pršet.

V pátek se mírně ochladí, nejvyšší denní teploty klesnou na 6 až 10 stupňů. Obloha bude zatažená až oblačná. Většina území Česka musí počítat s občasným deštěm a přeháňkami. Polohy nad 800 metrů zasáhnou i sněhové srážky.

Víkend přinese rázné ochlazení, v sobotu se teploty budou pohybovat mezi 1 a 5 stupni. Ojediněle přijdou také sněhové přeháňky. Obloha bude oblačná až polojasná, předpovídají meteorologové.

V neděli klesnou teploty dokonce k bodu mrazu. Rtuť teploměru na většině území vystoupá nejvýše ke 3 stupňům Celsia, teploty mohou spadnout ale i pod nulu. Obloha bude zprvu polojasná, poté se ale začne zatahovat a k večeru přijdou od západu občasné sněhové srážky.

Pondělí se zejména pro část území ponese ve znamení sněhové nadílky. Jižní Čechy i Morava musí počítat s občasným sněžením, na severní polovině napadne jen místy. Obloha bude zatažená až oblačná, teploty se udrží mezi -1 a 3 stupni.

Ve zbytku pracovního týdne se bude mírně oteplovat, nejvýše ale teplota vystoupá k 5 stupňům Celsia. Většinou bude oblačno až polojasno. Dále je třeba počítat se sněhovými přeháňkami, v průběhu týdne budou navíc srážky zesilovat.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy