Dnes je poslední tropický den srpna, v úterý se ochladí a nízké teploty vydrží až do konce prázdnin

Domácí Domácí
8. 8. 2016 11:39
Zatímco v pondělí dosáhnou teploty v České republice až 30 °C, hned v úterý se obloha zatáhne a přijde studená vlna. Až do středy bude podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu zataženo a teploty klesnou pod 20 stupňů, od čtvrtka pak bude oblačno s přeháňkami. Teploty by se lehce nad 20 °C měly znovu vyšplhat až o víkendu. Do konce prázdnin budou teploty průměrné až podprůměrné.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Pondělí je zřejmě posledním prázdninovým dnem, kdy teploty dosáhnou tropických hodnot kolem 30 °C. Poté postupně přijde do Česka studená vlna a až do konce srpna se ochladí, předpovídá to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jasno by během pondělí mělo být po celém Česku, jen na západě se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky a bouřky. Hned v úterý se obloha zatáhne. Na Moravě a ve Slezsku ještě dosáhnou nejvyšší teploty až 29 °C, naopak do Čech přijdou od západu přeháňky nebo déšť a ochladí se na 24 °C. Na východě se navíc mohou objevit bouřky.

Další vlna ochlazení dorazí ve středu, nejvyšší denní teploty nedosáhnou ani dvaceti stupňů. Zataženo s deštěm a přeháňkami bude po celé republice, srážek by mělo podle meteorologů ubývat k večeru.

Ve čtvrtek se ochladí o dalších několik stupňů, chladno bude i v noci. ČHMÚ předpovídá přes den oblačno s lokálními přeháňkami. Od západu dorazí v pátek další déšť.

Dobrou zprávou je, že o víkendu by se počasí mělo znovu zlepšit. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi 20 a 25 °C, na celém území by mělo být polojasno až oblačno, přeháňky se vyskytnou jen ojediněle.

Do konce srpna meteorologové očekávají teploty průměrné, s maximy okolo 24 °C a minimem 11 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy