Čeká nás letní počasí, uprostřed týdne ale zaprší

Domácí Domácí
2. 6. 2014 11:06
Teplý bude zejména víkend, kdy teploty vyšplhají až ke 30 stupňům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha – Nadcházející týden přinese o poznání příjemnější počasí, než jak tomu bylo v uplynulých dnech. Vyšší teploty sice uprostřed týdne vystřídá studená fronta, která přinese silnější srážky, ale o víkendu se dočkáme téměř tropických teplot.

Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pondělí očekáváme jasno až polojasno. Teploty se oproti minulému týdnu zvýší a mohou vyšplhat až na 22 stupňů.

Stejné teploty vydrží v Česku i v úterý. Obloha bude oblačná až zatažená, na Moravě a ve Slezsku může přijít místy déšť nebo slabší přeháňka.

Ve středu se teploty ještě zvýší, podle meteorologů můžeme očekávat teploty mezi 21 až 25 °C. Během dne se ale začne objevovat více kupovité oblačnosti, která by mohla přinést občasné přeháňky, místy dokonce bouřky.

Nejvíce srážek můžeme očekávat ve čtvrtek, kdy by měla na naše území dorazit studená fronta. Oblačno a zataženo má být převážně v Čechách, na Moravu dorazí déšť a mraky až během odpoledne.

Pátek bude předzvěstí teplého víkendu. Na východě našeho území sice mohou být ojediněle nějaké přeháňky či dokonce bouřky, jinak však můžeme očekávat polojasno či jasno. Rtuť teploměru se vyšplhá až na 24 stupňů.

O víkendu se můžeme těšit na slunečné počasí. Teploty se vyšplhají na 25 až 28 stupňů, postupně se můžeme dočkat dokonce i tropických 30 stupňů. I přes vyšší teploty se však mohou při zvětšené oblačnosti objevovat ojediněle přeháňky či dokonce bouřky.

 

Právě se děje

Další zprávy