Část jižní Moravy pokryla ledovka. Policie kvůli desítkám nehod nabádá k opatrnosti

ČTK ČTK
24. 1. 2020 13:22
Některé silnice v Jihomoravském kraji před polednem pokryla ledovka, staly se desítky nehod. Havárie si nevyžádaly vážná zranění. Policie ale nabádá řidiče k opatrnosti. Výstrahu před ledovkou v části Jihomoravského kraje a Vysočiny vydali i meteorologové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Daniel Neumann

Podle webu Dopravniinfo.cz se ledovka na jižní Moravě týká především Brna, Brněnska a Vyškovska, částečně Blanenska, námraza a ledovka kvůli mrznoucímu dešti se ale může vyskytnout i v dalších okresech. "Jen za poslední hodinu evidujeme 13 nehod. Jejich zvýšený počet evidujeme zhruba od 11:00," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nehoda kvůli ledovce se stala například ve vyškovském Rychtářově, vůz skončil v poli, nikdo nebyl zraněn. V poli skončila i dodávka mezi obcemi Dražovice a Komořany na Vyškovsku, ani tato nehoda si žádné zranění nevyžádala.

Další vůz havaroval kvůli ledovce na výjezdu z Brna na silnici číslo 50, sjel do příkopu. Ledovka asi 700 metrů dlouhá je hlášena před Rousínovem na Vyškovsku směrem od Brna.

Výstrahu před ledovkou vydal také Český hydrometeorologický ústav, a to na pátek od 12:30 do 16:00. Týká se části Vysočiny a části Jihomoravského kraje, v tom jde například o oblast Blanska, Boskovic, Kyjova, Moravského Krumlova, Tišnova či Vyškova.

 

Právě se děje

Další zprávy