reklama
 
 

Přichází oteplení. Bude až dvacet stupňů

27. 10. 2018 21:45
Předpověď počasí na nejbližší dny rozradostní ty, kteří se ještě nechtěli rozloučit s netradičně vysokými teplotami. V pondělí by mělo být dokonce až 20 stupňů.

Praha - Na přelomu října a listopadu se oteplí, na začátku příštího týdne může být dokonce až 20 stupňů. Během listopadu se pak bude ale zase postupně ochlazovat.

Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Objem srážek bude podle ústavu v příštích týdnech naopak podprůměrný. Pršet nebo dokonce sněžit by mělo v neděli, kdy v Česku vyvrcholí oslavy stého výročí republiky.

Podle informací meteorologů nabudou celou neděli provázet většinou dešťové srážky. V Čechách může v polohách nad 800 metrů nad mořem i sněžit, ráno a dopoledne může sněžit i ve středních polohách kolem 500 metrů. Největší intenzita sněžení se očekává kromě Krkonoš a Šumavy také ve Slavkovském a Českém lese, kde může napadnout deset až 15 centimetrů sněhu. Venkovní teploty budou od dvou stupňů Celsia na západě po 18 stupňů na jihovýchodě republiky.

Příští čtyři týdny budou podle výhledu počasí celkově nadprůměrně teplé. Mimořádně teplo bude hlavně v příštím týdnu. Třeba v pondělí 29. října bude podle krátkodobé předpovědi přes den 12 až 16 stupňů a ve východní polovině Česka až 20 stupňů Celsia. Ve zbytku týdne pak může rtuť ještě na některých místech vystoupat na 18 nebo 19 stupňů.

Odhadované týdenní průměry teplot ale ukazují, že po oteplení v příštím týdnu se bude opět ochlazovat. Příští týden bude celotýdenní průměr teplot činit asi 15 stupňů a v dalších třech týdnech pak bude klesat postupně z 12 až ke čtyřem stupňům.

Na rozdíl od teplot bude objem srážek v příštích čtyřech týdnech pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Vědci z týmu projektu InterSucho Akademie věd ČR v tomto týdnu označily nynější období za druhý vrchol letošního sucha.

Na oslavy založení republiky si někde lidé budou muset vzít deštníky, jinde se budou muset tepleji obléct, tvrdí předpověď meteoroložky Honsové. | Video: Dagmar Honsová, Meteopress |  01:31

autor: ČTK | 27. 10. 2018 21:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama