Obrazem: Tady umírali hrdinové. Teď tu na ně bude vzpomínka

Obrazem: Tady umírali hrdinové. Teď tu na ně bude vzpomínka
Dnes slouží jako skladiště spojařům.
Od dob, kdy sloužila jako okupační sídlo strážního praporu SS Prag, prošla budova jen drobnými opravami. Původní okna nahradily luxfery a zdi dostaly novou omítku.
Jakýmsi zázrakem se oprava omítky vyhnula místům, která sloužila nacistům jako popraviště. Podle historiků snad pomohl i fakt, že armáda neměla prostředky na kompletní rekonstrukci jízdárny.
Na zdech, které jsou v jízdárně celkem tři, jsou stále ještě patrné díry po kulkách.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
17. 12. 2014 11:38
Historiky nedávno objevená popravčí zeď v ruzyňských kasárnách, u které nacisté zastřelili elitu národa, se má proměnit v pietní místo.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy