Petr Rafaj

Zeman se sejde s Rafajem. Až poté sdělí, zda ho odvolá, řekl Babiš

Prezident Miloš Zeman se sejde příští týden s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petrem Rafajem. Své stanovisko k tomu, zda by vyhověl návrhu vlády na jeho odvolání, sdělí až poté. Řekl to  premiér Andrej Babiš (ANO) po úterní schůzce v Lánech, kde spolu s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) navrhoval hlavě státu Rafajovo odvolání. K tomu vyzvaly neziskové organizace na jednání protikorupční rady vlády a také Ústecký či Liberecký kraj.

Babiš řekl, že s Hamáčkem prezidenta informovali o svých důvodech k Rafajovu odvolání. "Prezident si vyslechl naše argumenty, setká se s panem předsedou příští týden a potom k tomu sdělí svoje stanovisko," shrnul předseda vlády. Zeman podle něj otázku nijak nekomentoval a nenaznačil, jak by postupoval. "Vyslechne si jeho (Rafajovy) argumenty, a potom se tedy nějakým způsobem prezident rozhodne," dodal Hamáček.

Zdroj: ČTK

Booking.com zaplatí pokutu přes osm milionů za zakázané dohody s hotely

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil pokutu 8 336 000 korun pro rezervační portál ubytování Booking.com. Důvodem byly zakázané dohody, které zavazovaly hotely a další ubytovatele poskytovat výhodnější podmínky klientům ubytovaným přes Booking.com, tyto podmínky ale ubytovatelé nesměli nabídnout konkurenčním portálům. Pokuta je pravomocná a portál ji musí zaplatit.

Zdroj: ČTK
Pokračovat