Petr Fiala

Fiala jednal s Michelem. Mluvili o energetice i českém předsednictví v EU

Premiér Petr Fiala (ODS) s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem hovořil o českém předsednictví v Radě EU, které nastane v druhé polovině roku, či o energetice. Sdělil mu, že Česko potřebuje, aby jádro bylo považováno za čistý zdroj. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Vláda je podle něj také připravena přidat peníze na předsednictví na základě stanovených priorit, pokud to bude nutné k dostatečnému organizačnímu zajištění.

"Považujeme za důležité, abychom mohli mít jadernou energii, jádro jako čistý podporovaný zdroj. Považujeme za důležité, aby plyn byl tím přechodným zdrojem," řekl Fiala. Má to za důležité pro prosperitu země i pro občany. Česko podle něj chce zároveň rozvíjet obnovitelné zdroje energie v mnohem větší míře než dosud. "Mluvíme například o fotovoltaice na střechách veřejných budov nebo soukromých domů," poznamenal.

Zdroj: ČTK

Do Česka ve čtvrtek dorazí předseda Evropské rady Charles Michel, čeká ho pracovní oběd s premiérem Petrem Fialou, uvedl web Seznam Zprávy

Zdroj: ČTK

Fiala pro ČT: Elektronickou evidenci tržeb definitivně zrušíme

Vláda definitivně zruší elektronickou evidenci tržeb, potvrdil pro Českou televizi premiér Petr Fiala (ODS). Povinná registrace, která byla kvůli epidemii covidu pozastavená, tak už nebude znovu platit. Konkrétní datum konce evidence ale zatím jasné není. 

Zástupci nové koalice tento systém kritizovali od začátku jeho fungování v roce 2016. Podle bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) evidence pomohla narovnat podnikatelské prostředí, do státního rozpočtu měla podle ní přinášet až dvacet miliard korun ročně. 

Premiér Petr Fiala přednese novoroční projev, sdělil mluvčí vlády Smolka. V plánu ho má též předseda Senátu Vystrčil, šéfka Sněmovny Adamová ne

Zdroj: ČTK