Pendolino znovu nedojelo. Porouchal se mu počítač

ČTK ČTK, Report
12. 7. 2009 13:10
Praha  - Jen kousek za Prahou skončila dnes před polednem pouť rychlovlaku pendolino mířícího do Vídně.

Kvůli poruše palubního počítače zastavilo už v Poříčanech. Desítky cestujících tak čeká nepříjemné, až dvouhodinové zpoždění.

Informaci o dalších potížích italské soupravy s pověstí problémového vlaku potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Mimořádně je mají vyzvednout následné vlaky. Podle Joklíka někteří pasažéři již odjeli rychlíkem do Brna, případně vlakem EuroCity, který míří na Slovensko.

Zbytek cestujících, kteří jedou do Vídně, musí počkat na vlak EuroCity Zdeněk Fibich. Ten vyjíždí z Prahy hodinu a půl po pendolinu, ve Vídni je však o dvě hodiny později.

Problémový vlak

Pendolina jezdí na českých kolejích v ostrém provozu od prosince 2005.

Zpočátku se potýkala s celou řadou poruch, problémy byly především s palubními počítači.

Rychlovlaky zajišťují jako vlaky SuperCity spojení z Prahy do Ostravy, Brna, Bratislavy a Vídně.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy