Pegas Nonwovens zvýšil tržby o čtvrtinu

alt
27. 8. 2008 10:35
Vyplatí i vyšší dividendy
Foto: Pegas Nonwovens

Znojmo - O čtvrtinu zvýšila pololetní tržby společnost Pegas Nonwovens, která vyrábí netkané textilie pro použití například v plenkách.

Pomohlo jí hlavně efektivní využití nové výrobní linky, uvedla firma.

"S výsledky jsme velmi spokojeni, opět se nám podařilo zvýšit objem výroby a ve shodě s naším očekáváním byl i nárůst výnosů," uvedl Miloš Bogdan, generální ředitel Pegas Nonwovens s. r. o.

Konsolidované výnosy dosáhly 75,3 milionu eur. Čistý zisk pak z loňských 2,7 milionu vyskočil na 23,2 milionu eur.

Na zisku měly lví podíl hlavně nerealizované kurzové zisky z posílení koruny vůči euru. Pegas má většinu výnosů a nákladů v eurech, proti posilování koruny je proto z velké části imunní.

Společnost navíc oznámila, že vyplatí dividendu 0,85 eura na akcii. Do budoucna vedení firmy nevylučuje ani zpětný odkup akcií nebo akvizice.

Pegas teď plánuje rozšířit výrobu o devátou linku. Rozhodnutí o jejím umístění ještě nepadlo, společnost ale žádá o investiční pobídky, uvedl Bogdan.

Pegas Nonwovens je holdingová společnost se sídlem v Lucembursku, provozní firmy má ve Znojmě a Bučovicích. Vyrábí netkané textilie z umělých vláken pro hygienické výrobky, stavebnictví či zemědělství.

Ve svém oboru je firma druhá největší v Evropě. Mezi její zákazníky patří například společnost Procter & Gamble.

Výsledky Pegasu jsou v souladu s očekáváním trhu, akcie firmy na pražské burze proto na jejich zveřejnění bezprostředně nereagovaly. Po 10. hodině ale posílily o více než dvě procenta na 379 korun.

Čtete dále:
Zisk Pegas Nonwovens loni překonal 22 milionů eur

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy