Pavel Novotný

Policie navrhla obžalobu starosty Řeporyjí Novotného, důvodem jsou výroky o bývalém šéfovi policie

Policie navrhla obžalobu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) kvůli výrokům o bývalém policejním prezidentovi Stanislavu Novotném. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize (ČT). Bývalý šéf policie prohlašoval v ruské státní televizi Rossija 1, že je starosta Řeporyjí blázen. Starosta pak o exprezidentovi policie řekl, že zradil Česko a vlastizrádci mají viset. Podle police se starosta dopustil výtržnictví a podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dva roky vězení.

"Ve věci od nás již odešel návrh na podání obžaloby na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5," oznámil ČT mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Spor mezi starostou a bývalým policistou vyvolala předloňská reportáž ruské televize o plánu na vybudování pomníku vlasovcům v Řeporyjích. Stanislav Novotný, který policii šéfoval od května 1993 do října 1994, v reportáži označil starostu za blázna, neúspěšného novináře a člena "pražské kavárny", který se přes skandály snaží vydělávat peníze. "Měl by za to viset, to je vlastizrada," řekl poté starosta Pavel Novotný serveru iDnes.cz v reakci na výroky bývalého šéfa policie.

Zdroj: ČTK

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Novotný chce příští rok kandidovat do sněmovny, usiluje o poslední místo kandidátky

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) chce v příštích volbách kandidovat do Poslanecké sněmovny. Svůj úmysl stát se poslancem sdělil MF DNES. "Mohl bych tam krásně kumulovat funkce, navíc Řeporyje nikdy neměly poslance," uvedl. Ačkoliv Novotný dříve tvrdil, že ambice ve vyšší politice nemá, názor prý změnil po posledním kongresu ODS, kde vystoupil s projevem a pokusil se neúspěšně kandidovat na místopředsedu strany.

Podle svých slov touží spíše po místě na pražském magistrátu, tam své šance ale nevidí příliš nadějně. "Jak jsem sondoval situaci, pochopil jsem, že v pražské ODS jsou oblasti, které nikdy nedokážu přesvědčit. Že mě velcí kluci z některých oblastí Prahy na magistrát nikdy nepustí, protože se mě bojí, což je normální. Takže jsem se rozhodl, že se na to vykašlu a stanu se poslancem," řekl.

Na kandidátce by podle svých slov rád získal poslední místo, aby byl volitelný. "Nemám moc čas na intriky. Nicméně jsem přemýšlel, jak dlouho bych musel intrikovat, abych se dostal na volitelné místo. Vyšlo mi, že patnáct let. A na to nemám čas. Ale prointrikovat se na poslední místo kandidátky, to by za rok a čtvrt s mými schopnostmi vyhrožovat a blafovat mohlo vyjít. Takže prostě rozkážu ODS, aby mě dala na poslední místo," doplnil řeporyjský starosta.

Zdroj: Domácí
Pokračovat