Paroubek přivezl do Uherského Brodu bývalého kancléře

Paroubek přivezl do Uherského Brodu bývalého kancléře
Ani setkání na uherskobrodském Masarykově náměstí se neobešlo bez protestů. Vajíčka však vzduchem nelétala.
Na odpůrce ČSSD pro jistotu dohlíželi policisté.
Někdejší německý kancléř dnes absolvoval s Jiřím Paroubkem na Zlínsku několik zastávek.
Jiří Paroubek musel svým příznivcům rozdávat autogramy hned po svém příjezdu.
Foto: Tomáš Fránek
Ekonomika Ekonomika
2. 6. 2009 17:41

Uherský Brod - Dvě stovky lidí přilákal předvolební mítink sociálních demokratů na Masarykovo náměstí v Uherském Brodě. Předsedu Jiřího Paroubka na něj kromě manželky doprovodil i někdejší neměcký kancléř Gerhard Schröder. Na mítink sice přišli i odpůrci ČSSD, házení vejci si však odpustili.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy