Paraguay potvrdila první dva případy mikrocefalie kvůli viru zika

ČTK ČTK
27. 7. 2016 22:51
Paraguay oznámila první dva případy novorozenců s mikrocefalií, tedy nedostatečně vyvinutým mozkem, které podle ní souvisejí s virem zika. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na paraguayské ministerstvo zdravotnictví. Podle něj souvislost prokázaly laboratorní studie. Matky obou novorozenců - chlapce z departementu Alto Paraná a holčičky z departementu Paraguarí - se v těhotenství nakazily virem zika. Podle ministerstva zdravotnictví se od začátku povinného testování těhotných objevilo v Paraguayi 29 případů mikrocefalie novorozenců, která by mohla souviset s virem zika. Dva z nich byly právě potvrzeny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 17 minutami

Muž vyhrožoval útokem na nemocnici v Uherském Hradišti, policisté ho zadrželi

Osmapadesátiletý muž ve čtvrtek odpoledne telefonicky vyhrožoval, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to, co v úterý ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Policie ho zadržela a chce ho obvinit z šíření poplašné zprávy, navrhne také jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení hrozí muži jeden rok až pět let vězení. Novinářům to řekl náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bohdan Varyš.

V nemocnici v Ostravě v úterý dvaačtyřicetiletý muž zastřelil selidí, další člověk podlehl zranění později. Vrah asi tři hodiny po útoku v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu.

Muž, který ve čtvrtek telefonicky vyhrožoval uherskohradišťské nemocnici, má podle policie devět záznamů v rejstříku trestů, jde o záznamy násilného i majetkového charakteru. Na lince 158 krátce po 15:00 anonymně uvedl, že má zdravotní potíže a nikdo ho nechce vyslyšet. Do nemocnice vzápětí po telefonátu vyjelo několik policejních hlídek, některé vstupy do areálu byly uzamčeny. Policie muže z Uherskohradišťska dopadla zhruba dvě hodiny po telefonátu v bytě ve Zlíně, v dechu měl 1,96 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž nevlastní žádnou legálně žádnou zbraň.

Další zprávy