Paraguay potvrdila první dva případy mikrocefalie kvůli viru zika

ČTK ČTK
27. 7. 2016 22:51
Paraguay oznámila první dva případy novorozenců s mikrocefalií, tedy nedostatečně vyvinutým mozkem, které podle ní souvisejí s virem zika. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na paraguayské ministerstvo zdravotnictví. Podle něj souvislost prokázaly laboratorní studie. Matky obou novorozenců - chlapce z departementu Alto Paraná a holčičky z departementu Paraguarí - se v těhotenství nakazily virem zika. Podle ministerstva zdravotnictví se od začátku povinného testování těhotných objevilo v Paraguayi 29 případů mikrocefalie novorozenců, která by mohla souviset s virem zika. Dva z nich byly právě potvrzeny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy