Pád malého letadla v Prievidzi nepřežil jeden člověk, dva jsou zranění

ČTK ČTK
16. 9. 2017 17:35
Jeden lidský život si vyžádala nehoda malého motorového letadla ve slovenském městě Prievidza. Další dva lidé utrpěli zranění, sdělila mluvčí Hasičského a záchranného sboru Zuzana Farkasová. Nehoda se stala na letišti v Prievidzi během Dne otevřených dveří místního aeroklubu. Zřítil se tam jednomotorový dvojplošník Čmelák Z-37 se třemi lidmi na palubě. Podle slovenských médií o život přišel pilot, který při havárii utrpěl těžká zranění, jimž následně podlehl. Jedním z členů posádky zřejmě byla žena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 30 minutami

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy