Olomoucké nádraží je po srážce vlaků částečně průjezdné

ČTK ČTK
4. 7. 2010 16:29
V sobotu ráno vykolejila posunující lokomotiva, spoje musely být odkloněny
Na nádraží v Olomouci se srazil nákladní vlak s posunující lokomotivou
Na nádraží v Olomouci se srazil nákladní vlak s posunující lokomotivou | Foto: Drážní inspekce

Olomouc - Na olomouckém hlavním nádraží železničáři obnovili provoz na jedné z kolejí poškozených při sobotní srážce nákladního vlaku s posunující lokomotivou. Vlaky však mohou jet jen omezenou rychlostí 10 kilometrů za hodinu. 

První rychlík projel deset minut před durhou hodinou odpoledne. Cestující musí ale nadále počítat se zpožděním.

"Intenzivně pracujeme také na zprovoznění druhé koleje, která byla více poškozená. Snažíme se, aby byla sjízdná ještě během dneška. Obnovení běžné rychlosti na kolejích je však otázkou několika dnů," uvedl Halla.

Opravy pokračují po sobotní ranní nehodě při níž vykolejila posunující lokomotiva, jeden osobní a sedm nákladních vagonů.

Na trati způsobila nehoda škodu asi za dva miliony korun. Celková škoda byla odhadnuta na 5,6 milionu.

Zároveň se nehodou, která zastavila provoz na hlavním nádraží, zabývá také Drážní inspekce.

Dálkové vlaky byly po nehodě odkloněné přes Brno, Nezamyslice nebo Prostějov, mezi Olomoucí a Přerovem jezdily autobusy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy