Obrazem: Tři pruhy v Legerově

Obrazem: Tři pruhy v Legerově
Jednotka dopravního značení se připravuje na zásah.
Brousící stroj pohlcuje dnes již nepotřebný pruh.
Je krátce po desáté hodině a na silnici se pracuje. Provoz je hustší, ale auta jedou.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
14. 3. 2009 12:42

Po deseti letech se radnici v Praze 2 podařilo dosáhnout toho, aby se zúžila Legerova ulice, kde se kvůli extrémně vysokým exhalacím zvýšila o desítky procent úmrtnost například na nádory plic nebo choroby srdce a krevního oběhu.

Ještě než lidé z Technické správy komunikací omezili o víkendu šířku ulice o jeden pruh, vzkázal magistrát, že je pro něj důležitější, aby přes centrum hlavního města mohla jezdit auta pokud možno bez omezení.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy