Obrazem: Šumavská divočina - zázrak uprostřed Evropy

Rozlomený, ale stále o život bojující strom nedaleko Kubovy Hutě.
Rezavou barvu říčky Světlé vytváří huminové kyseliny. Ty se vytváří při procesu rašelinění.
Losenice je na svém horním toku hodně dravá. Okolní terén nás nutí říčku několikrát přeskakovat.
Na podzim je vrchol Plesné (1336 m n. m.) zbarven do žluté a červené.
Na středně obtížné celodenní trase "řasnatá Vltava" musíte občas zout boty. Skupina průvodce Josefa Pecky (klečící zcela vpravo) překračuje u Lenory říčku Řasnici.
Foto: Josef Pecka
Dan Poláček Jan Gazdík Dan Poláček, Jan Gazdík
Aktualizováno 18. 11. 2019 15:03
Národní park Šumava je zázrak uprostřed Evropy. Bez přehánění. Naplno si to uvědomíte až při návštěvě jeho divočiny. K vidění jsou panenské slatě, rašeliniště, jezírka, prameniště řek, ale i lesy v pradávné podobě. Tahle divočina je ovšem přístupná jen malým skupinám turistů v doprovodu průvodců, a to od června do konce října. Loni ji navštívilo 900 lidí. Seznamte se s ní v naší fotogalerii.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Löw se rozloučí s německou reprezentací už po Euru

Trenér Joachim Löw po letním mistrovství Evropy skončí u německé fotbalové reprezentace, s kterou v roce 2014 získal titul na světovém šampionátu. O jeho chystaném odchodu dnes informoval německý svaz, s kterým měl jednašedesátiletý kouč smlouvu až do mistrovství světa v Kataru v příštím roce. Požádal však o její předčasné ukončení.

"Rozhodl jsem se k tomuto kroku zcela uváženě, plný pýchy a ohromné vděčnosti, zároveň mám ale pořád obrovskou motivaci před nadcházejícím Eurem," uvedl Löw v prohlášení.

Další zprávy