Fotky: Uvízlé kamiony, zpožděná letadla, tisíce lidí bez elektřiny. Česko sevřel sníh

Fotky: Uvízlé kamiony, zpožděná letadla, tisíce lidí bez elektřiny. Česko sevřel sníh
Od rána nejvíce nasněžilo na Šumavě, kde připadlo zhruba 20 centimetrů sněhu. V jižních Čechách či v jižněji položených částech Středočeského kraje pak napadlo deset až 15 centimetrů sněhu.
Husté sněžení doprovázené větrem výrazně zkomplikovalo dopravu v Praze, byť nedělní provoz v ulicích byl slabší než v pracovní dny. Problémy měly až do odpoledne městské a příměstské autobusy MHD, spoje nabíraly zpoždění a řada příměstských linek vůbec nevyjela.
Podle policie se v metropoli nestala žádná závažnější nehoda, dopravní policisté vyjížděli jen k mnoha drobnějším kolizím, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Komplikovanější byl provoz na příjezdových tazích do hlavního města, problémy byly hlavně na pražském okruhu.
Sníh z pražských ulic odklízelo od páté hodiny ranní více než 120 vozů údržby, situaci ale komplikoval vítr a neustávající sněžení.
Foto: Aktu.cz
Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 2. 2019 18:26
Neprůjezdné silnice, popadané stromy, zpoždění vlaků, zrušené lety a tisíce lidí bez elektřiny. To jsou následky sněhové kalamity, která v neděli zasáhla část České republiky. Podle meteorologů se sněžení pozvolna přesune z Čech na Moravu. Na východě země mezitím kvůli tání sněhu a dešti stoupají hladiny řek. Podívejte se, jak Česko bojuje se sněhovou kalamitou.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 23 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře.

Další zprávy