Fotky: Uvízlé kamiony, zpožděná letadla, tisíce lidí bez elektřiny. Česko sevřel sníh

Fotky: Uvízlé kamiony, zpožděná letadla, tisíce lidí bez elektřiny. Česko sevřel sníh
Od rána nejvíce nasněžilo na Šumavě, kde připadlo zhruba 20 centimetrů sněhu. V jižních Čechách či v jižněji položených částech Středočeského kraje pak napadlo deset až 15 centimetrů sněhu.
Husté sněžení doprovázené větrem výrazně zkomplikovalo dopravu v Praze, byť nedělní provoz v ulicích byl slabší než v pracovní dny. Problémy měly až do odpoledne městské a příměstské autobusy MHD, spoje nabíraly zpoždění a řada příměstských linek vůbec nevyjela.
Podle policie se v metropoli nestala žádná závažnější nehoda, dopravní policisté vyjížděli jen k mnoha drobnějším kolizím, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Komplikovanější byl provoz na příjezdových tazích do hlavního města, problémy byly hlavně na pražském okruhu.
Sníh z pražských ulic odklízelo od páté hodiny ranní více než 120 vozů údržby, situaci ale komplikoval vítr a neustávající sněžení.
Foto: Aktu.cz
Domácí ČTK Domácí, ČTK
3. 2. 2019 18:26
Neprůjezdné silnice, popadané stromy, zpoždění vlaků, zrušené lety a tisíce lidí bez elektřiny. To jsou následky sněhové kalamity, která v neděli zasáhla část České republiky. Podle meteorologů se sněžení pozvolna přesune z Čech na Moravu. Na východě země mezitím kvůli tání sněhu a dešti stoupají hladiny řek. Podívejte se, jak Česko bojuje se sněhovou kalamitou.
 

Právě se děje

Další zprávy