Obrazem: Návrhy na nový Strahov

Obrazem: Návrhy na nový Strahov
Soutěže se zúčastnila řada českých architektů a projektových kanceláří, včetně autorů ze Slovenska a z Berlína. Celkem se sešlo 23 návrhů, z nichž 15 řešilo transformaci Strahova volným způsobem a 8 se soustředilo na olympijskou problematiku.
Takto vypadá Strahov dnes.
Porota vybrala k ocenění pět soutěžních návrhů.
Návrh číslo 2. Jediná z olympijských variant, která získala ocenění. Počítá s posuvnými tribunami v stadionu Rosického. Masarykův stadion by se proměnil v multisportoviště.
Foto: Vojtěch Marek
19. 9. 2008 15:51

Strahov - místo na dotek od historického jádra města, místo s bohatou tělovýchovnou a sportovní tradicí, obklopeno zelení od vrchu Petřína k oboře Hvězda, dnes živořící jizva na tváři města.

Od 19. září si můžete ve Staroměstské radnici prohlédnout výsledky urbanistické soutěže o ideové řešení Masarykova stadionu a jeho okolí.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Podle odborů málo, podle firem příliš. Minimální mzda od ledna vzroste na 14 600 korun

Minimální mzda se od ledna zvýší o 1250 korun na 14 600 korun, vláda v pondělí schválila příslušné nařízení. Koaliční hnutí ANO a ČSSD se na částce dohodly před dvěma týdny poté, co shodu nenašli zaměstnavatelé a odbory, výsledek tehdy zástupci vlády označili za dobrý kompromis. Odbory zvýšení částky uvítaly, mělo podle nich být ale výraznější. Podle zaměstnavatelů růst o devět procent neodpovídá realitě a pro firmy by mohl být nebezpečný.

Další zprávy