Obrazem: Čím vším si prošel Karel Řehka, nový šéf národního úřadu pro kyberbezpečnost

Obrazem: Čím vším si prošel Karel Řehka, nový šéf národního úřadu pro kyberbezpečnost
Velitel prostějovských speciálů Karel Řehka těsně před otevřením padáku.
Afghánistán 2011. Setkání velitele Úkolového uskupení speciálních sil Karla Řehky s velitelem partnerské afghánské speciální policejní jednotky (v modré uniformě zády k fotoaparátu). Mise ISAF, provincie Nangarhár.
Operační plánování na štábu mnohonárodní divize NATO při cvičení Amber Bridge (na snímku je štáb divizního velitelství, zástupce velitele divize Karel Řehka zprava). Elblag, Polsko, 2017.
Jiný atypický druh výsadku.
Foto: Jakub Plíhal
Jan Gazdík Dan Poláček Jan Gazdík, Dan Poláček
22. 3. 2020 7:47
Karel Řehka vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Absolvoval důstojnický kurz v Británii či prestižní kurz Ranger v USA. Zúčastnil se misí na Balkáně i v Afghánistánu. V české armádě působil u 601. skupiny speciálních sil, kterou od roku 2010 vedl. Od roku 2014 stál v čele ředitelství speciálních sil. Naposledy byl zástupcem velitele mnohonárodní divize NATO v Polsku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy