Obrazem: Čím vším si prošel Karel Řehka, nový šéf národního úřadu pro kyberbezpečnost

Obrazem: Čím vším si prošel Karel Řehka, nový šéf národního úřadu pro kyberbezpečnost
Velitel prostějovských speciálů Karel Řehka těsně před otevřením padáku.
Afghánistán 2011. Setkání velitele Úkolového uskupení speciálních sil Karla Řehky s velitelem partnerské afghánské speciální policejní jednotky (v modré uniformě zády k fotoaparátu). Mise ISAF, provincie Nangarhár.
Operační plánování na štábu mnohonárodní divize NATO při cvičení Amber Bridge (na snímku je štáb divizního velitelství, zástupce velitele divize Karel Řehka zprava). Elblag, Polsko, 2017.
Jiný atypický druh výsadku.
Foto: Jakub Plíhal
Jan Gazdík Dan Poláček Jan Gazdík, Dan Poláček
22. 3. 2020 7:47
Karel Řehka vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově. Absolvoval důstojnický kurz v Británii či prestižní kurz Ranger v USA. Zúčastnil se misí na Balkáně i v Afghánistánu. V české armádě působil u 601. skupiny speciálních sil, kterou od roku 2010 vedl. Od roku 2014 stál v čele ředitelství speciálních sil. Naposledy byl zástupcem velitele mnohonárodní divize NATO v Polsku.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy