Foto: Norsko krade české děti! volali lidé před ambasádou

Foto: Norsko krade české děti! volali lidé před ambasádou
Před ministerstvem zahraničí se sešla skupinka lidí.
Mezi nimi Petr Mach, europoslanec z nejmenší tuzemské parlamentní strany.
Z transparentů bylo na výběr.
Byla to řádně ohlášená demonstrace maminek na podporu Evy Michalákové, které norské úřady odebraly dva syny.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 1. 2015 18:16
Norsko ukradlo české mámě Evě Michalákové dva malé syny. Myslí si to nejméně čtyřicet lidí, kteří přišli demonstrovat před norskou ambasádu v Praze.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy