Největší čínskou investicí v Česku je lančmít

hjp
28. 5. 2008 16:10
Shanghai Maling zahájila na Teplicku výrobu konzerv
Čínský trh s masem
Čínský trh s masem | Foto: Reuters

Praha/Hrobčice - Čína spustila svoji největší investici v České republice. Potravinářská společnosti Shanghai Maling v tomto týdnu zahájila na Teplicku výrobu originálního čínského lančmítu a jiných masových konzerv.

Jak vyplývá z tiskové zprávy, celkové investice do nově vybudovaného závodu se vyšplhaly na více než 400 milionů korun.

„Kapacita závodu je až 10 tisíc tun masných výrobků ročně, což představuje roční tržby na úrovni jedné miliardy korun. Hlavními produkty bude vepřový luncheon meat, vepřové ve vlastní šťávě a vepřová šunka. V novém závodě plánujeme do konce roku 2008 zaměstnávat až 150 lidí," řekl generální ředitel společnosti Qidong Heng.

V prvním roce provozu by měl závod vyrobit tři až čtyři tisíce tun konzerv, v dalších letech by pak měl naplnit kapacitu deseti tisíc tun masných výrobků ročně. Produkty přitom budou vyráběny hlavně z domácích surovin.

Na českém trhu čínská firma počítá s prodejem zhruba pěti procent produkce, zbytek bude směřovat na trhy v zemích Evropy, východní Asie a USA. "Česká republika je z tohoto pohledu klíčovým vstupním místem na celý evropský trh, který je pro originální produkty společnosti v současné době z domácího teritoria jen velmi obtížně dosažitelný. Tento závod bude největší zahraniční výrobou Shanghai Maling pro asijský trh," doplnil manažer projektu Jiří Vančura.

Společnost Shanghai Maling je dceřinou firmou čínské společnosti Shanghai Maling Aquarius Co. Ltd. Firma vyrábí a prodává konzervované potraviny již od 30. let 20. století. Produkty pod značkou Maling jako například Luncheon meat, šunka a ovocné konzervy jsou celosvětově velmi prodávanými.

Čtěte dále:

 

Právě se děje

Další zprávy