Nehoda v Rakousku: Čtyři Češi zraněni

ČTK ČTK
3. 9. 2011 16:00
Při nehodě se srazila dvě auta na tahu do Chorvatska, Češi se vraceli z dovolené
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: PČR

Štýrský Hradec (Rakousko) - Čtyři Češi, včetně dvou dětí, byli zraněni v pátek pozdě večer při srážce dvou aut na jihu Rakouska ve Štýrsku. Podle agentury APA při nehodě utrpěli zranění rovněž dva cestující v protijedoucím voze.

Podle štýrských hasičů se nehoda stala v pátek kolem 23:15 u obce Lannach nedaleko Štýrského Hradce. Česká rodina se vracela z dovolené po silnici B76, která spojuje Štýrský Hradec se slovinskou hranicí, a z dosud neznámých příčin se její auto srazilo s rakouským vozidlem.

České auto po srážce sklouzlo z asi třímetrového svahu, žádný z pasažérů v něm ale neuvízl tak, aby ho bylo nutné vyřezávat. Míru zranění Čechů hasiči neupřesnili.

Na místě nehody zasahovalo devět hasičských vozů a asi 60 záchranářů.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy