Na veletrhu bezpečnostní techniky v Brně někdo ukradl tlumič k samopalu, odnesl ho ze stánku

ČTK ČTK
2. 6. 2017 16:37
Policie vyšetřuje krádež tlumiče k samopalu, která se stala na zbrojařském veletrhu IDET v Brně. "Máme oznámenou krádež tlumiče ze samopalu. Měl zmizet z jednoho stánku vystavujících firem, oznámili to dnes po poledni. Dokumentujeme to na místě a vyšetřujeme," uvedla policejní mluvčí Andrea Cejnková. "Stahujeme si bezpečnostní záznamy. Je to pro nás standardní případ, který budeme řešit," dodala. Letošní IDET na brněnském výstavišti začal ve středu a končí v pátek. Na letošním ročníku veletrhu bezpečnostní techniky vystavovalo 518 firem z 31 zemí.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy