Muž ukradl letadlo. Nedohonily ho ani F-16

ČTK ČTK, Report
7. 4. 2009 7:24
Wausau - V Kanadě neznámý pilot v pondělí ukradl malý jednomotorový letoun a vyrazil směrem na jih. Do vzduchu za ním vyletěly stíhačky F-16, muž ale přistál až v USA a pak začal utíkat.

Muž letadlo ukradl na letišti Tunder Bay v provincii Ontario a doletěl až k Piedemontu v Missouri, kde přistál na silnici, po které před pronásledovateli utíkal. Po několika hodinách ho ale policie stejně zadržela.

O teroristický čin podle zástupce amerického letectva Garyho Rosse nešlo. I přes to byl pro jistotu, že by o teroristický čin šlo, evakuován úřad vlády ve státě Wisconsin, nad kterým letoun prolétal.

Jak ke krádeži mohlo dojít, není jasné. Podle zaměstnanců ontarijského letiště muž prostě "přeskočil plot a naskočil do letadla". Pak již jen letěl asi 1260 kilometrů na jih.

Během honičky muž nekomunikoval s letovým dispečinkem ani s letouny, které jej pronásledovaly.

Proč muž letadlo ukradl a vydal se s ním na dobrodružný let zatím není jasné. Vzhledem k tomu, že podle zástupců letectva ovládal stroj dost nevyzpytatelně, může být ale muž rád, že jeho dobrodružství dopadlo právě takhle.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy