reklama
 
 

Ostravská seniorka bodla nožem zloděje, který se k ní v noci vloupal. Muž na místě zemřel

14. 9. 2017
Šestačtyřicetiletý muž se v Ostravě v noci ze středy na čtvrtek rozhodl vykrást byt sedmašedesátileté seniorky. Žena se však vzbudila a ze strachu muže bodla nožem. Ten na místě zemřel. Podle tiskové mluvčí moravskoslezské policie Lenky Sikorové policie řeší, zda žena jednala v nutné sebeobraně. Pokud se to potvrdí, případ bude odložen.

Ostrava - Seniorka v Ostravě zabila v noci ze středy na čtvrtek nožem muže, který se vloupal do jejího rodinného domu. Policie řeší, zda žena jednala v sebeobraně, informovala mluvčí moravskoslezské policie Lenka Sikorová.

Policie zjistila, že šestačtyřicetiletý muž se vloupal do rodinného domu v Ostravě, kde spala sedmašedesátiletá žena. Seniorku vzbudil a ta v obavě o svůj život použila nůž. Muži zasadila ránu, které na místě podlehl.

"Pravděpodobně z obavy o svůj život zasáhla pachatele vloupání nožem, přičemž mu způsobila zranění neslučitelná se životem. Nyní zjišťujeme, zda žena jednala v rámci nutné obrany. Pokud ano, bude případ odložen," řekla Sikorová.

Podobný případ skončil odložením loni v Olomouci. Obviněna nebyla tehdy devětačtyřicetiletá žena, která zabila ve svém bytě o 11 let mladšího muže. Bodla jej nožem poté, co se do jejího bytu vloupal přes balkonové dveře. Podle kriminalistů žena trestný čin nespáchala, jednala v nutné sebeobraně.

Případem nutné obrany se letos v lednu zabýval českobudějovický krajský soud. Zprostil obžaloby jednatřicetiletého muže, který předloni při své obraně ve Volarech na Prachaticku zabil při potyčce jiného muže. Obžalovaný tehdy vrazil útočníkovi nůž do temene hlavy. Státní zástupce jej obžaloval z vraždy. "Soud má za to, že obžalovaný jednal v nutné obraně. Není možné v tom spatřovat trestný čin," řekl předseda senátu krajského soudu Ondřej Vítů.

autor: ČTK | 14. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama