Muka strojvedoucích: Místo WC mají kbelík

Kristina Winklerová, Report
26. 8. 2009 9:05
Praha - Podle deníku Právo jsou čeští strojvedoucí mezinárodních rychlíků vystaveni téměř nelidským pracovním podmínkám. Nemají si totiž kde a kdy odskočit na toaletu.
Nové nástupiště hlavního nádraží v Praze.
Nové nástupiště hlavního nádraží v Praze. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vlak Eurocity dorazí z Prahy do Břeclavi, kde má první větší přestávku, po třech a půl hodinách. Během cesty sice několikrát staví, strojvedoucí má ale zakázáno nechat lokomotivu bez dozoru, napsalo Právo.

Vzhledem k tomu, že zajistit lokomotivu podle předpisů je časově náročné, nezbývá než řešit naléhavou potřebu způsobem, který je na hranici lidské důstojnosti.

"Co se týká malé potřeby, tam to ještě jde. Jen vám nesmí vadit, že když si odskočíte do kolejí vedle lokomotivy, jste terčem pozornosti lidí na nástupišti a občas si vás někdo i vyfotí," sdělil deníku strojvedoucí, který si přál zůstat anonymní.

Nejíst a nepít

Muž dodal, že strojvedoucí se naučili před cestou vynechávat všechny potraviny, které by jim mohly způsobit trávicí potíže.

Pokud strojvedoucího přese všechno přepadne náhlé nutkání přímo během jízdy, nezbývá než použít kbelík, který se prý stal nezbytnou součástí vybavení lokomotivy.

Jistý strojvedoucí, který se po dlouhém přesčasu rozhodl odskočit si i za tu cenu, že vlak nabral zpoždění, byl podle deníku potrestán přeložením na hůře placenou pozici.

"Jsou věci, které se na dráze neřeší a o kterých se ani nemluví. Toto je jedna z nich," uzavřel téma toalet zdroj Práva.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy