Ministr vnitra Langer: Kdo půjde bručet? Neřeknu

ina
12. 2. 2008 18:45
Výhružky nebo jen plané řeči ministra?
Hrubá slova? Výhrůžky? Nic vysvětlovat nebudu, vzkázal Langer
Hrubá slova? Výhrůžky? Nic vysvětlovat nebudu, vzkázal Langer | Foto: Ludvík Hradílek

Praha - Ministr vnitra Ivan Langer odmítá vysvětlit, co měl na mysli svým výrokem, že v souvislosti s volbou prezidenta půjde někdo "bručet".

Tato slova Langer - fakticky nejvyšší šéf ministerstva vnitra a policie - pronesl na Pražském hradě během páteční volby prezidenta v emotivním rozhovoru s lídrem Strany zelených Martinem Bursíkem.

V rozhovoru, který zachytily kamery Aktuálně.cz a televize Nova, ministr vnitra mimo jiné doslova říká: "Respektuji to, že máš svého kandidáta, nicméně máš taky nějakou povinnost respektovat, aby došlo k nějaký shodě... Vytíráš si prdel s těma ostatníma. Jinými slovy říkáš, že tihleti, tihleti si vytřou prdel s tam těma... Tak já ti to povím, jaká hra kolem toho byla. Jaká špinavá hra kolem toho byla, kolik lidí půjde bručet!"

Čtěte více: Koalici pohltila válka, zatím jen slov a vulgarit

Sociální demokraté v tom vidí jasné výhružky a vyzývají Langera, aby svá slova vysvětlil nebo rezignoval.

"Jde buď o závažné podezření ze zastrašování, či v horším případě o snahách zneužít policii ke kriminalizaci politických oponentů," napsal Paroubek ve svém stanovisku.

Své výzvy sociální demokraté zopakovali i na úterní tiskové konferenci.

Ivan Langer se ale k žádnému vysvětlení nechystá. Na otázku, zda může sdělit, co svým výrokem o "bručení" myslel, přišla od ministra stručná sms: "Ne."

Tři tečky, ano

Rozuzlení nepřineslo ani večerní Langerovo vystoupení v debatním pořadu rádia Impuls. Ministr v něm dal svá slova do souvislosti s nahrávkou z hotelu Savoy.

Ve hře jsou tři verze úniku nahrávky z hotelu Savoy, buď pracovníci nebo policie nebo civilní rozvědka, řekl v pořadu Langer.

Moderátor Václav Moravec se pak zeptal: "Berte tu otázku nyní s nadsázkou, není to to, ze někdo půjde bručet, byl-li porušen zákon?"

"Tři tečky, ano," odpověděl Ivan Langer. "Někdo zákon porušil a někdo za to musí pykat," dodal později.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy